Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Kõige lihtsam on vaadata asjakohast õppevideot: https://youtu.be/xgscOaDP488 

Kokkuvõtvalt, mängijate eesmärgiks on lihtsalt öeldult enda nupud mööda hammasratastel olevaid radasid vastase baasi viia.

Iga mängija saab teha oma käigu ajal kolme erinevat tegevust: ASETA, KEERA ja LIIGU valides nende järjekorra ise.

⚙️ASETA tegevuse ajal saad kas:

A) Võtta pimesi kotist uue hammasratta ja asetada selle lauale;
B) Asetada laual oleva hammasratta uuele kohale. Erandjuhul sobib ka ühe hammasratta kohapeal uude asendisse tõstmine;
C) Või tuua lauale takisti, millest ükski nupp mööda ei saa. Kui takisti on juba laual, võid seda ASETA tegevuse ajal ka uude kohta tõsta.

⚙️KEERA tegevuse ajal võid keerata omal valikul ühte hammasrataste süsteemi. See võib koosneda 1 – 30 hammasrattast.

⚙️LIIGU tegevuse ajal tuleb sul kas:

A) oma nupp mängulaua 1. rea hammasrattale asetada
B) või oma nuppu mööda oma rada liigutada.

Variatsioone on reeglites veel omajagu, mida omavahel kombineerides saab kas või iga kord uue mängu.

Muidugi! Kui on sinu kord, võid “aseta” tegevuse ajal takisti ümber tõsta. Sel juhul ei saa sa enam hammasrattaid ümber asetada.

Jah, võid hammasratta kohapeal üles tõsta, endale sobivasse asendisse keerata ja siis tagasi panna. See loeb “aseta”-tüüpi tegevusena. Pärast seda võid veel “keera” tüüpi tegevust kasutada.

Kahe (harvem kolme või nelja) mängija puhul võib tekkida olukord, kus mängijad teevad oma korra ajal ühte ja sama liigutust, jäädes teineteist blokeerima. Lahendusi sellisele “kokku jooksnud” mängule on mitmeid:

 • Eemaldage takistid mängust.
 • Nii nagu maleski: kui mängijad teevad kordamööda 3 korda sarmasugust käiku, lõpeb mäng viigiga.
 • Kui mängite kahekesi ning leppisite kokku, et kasutamata värvi rajad on mõlemale blokeeritud, proovige alternatiivi, kus üks värv on mõlemale lubatud ning teine keelatud. Näiteks kui mängivad SININE vs PUNANE, võite kokku leppida, et ROHELIST rada mööda saate mõlemad liikuda, aga KOLLANE rada on teile mõlemale kasutamatu. Nii loote rohkem võimalusi võitmiseks ja ka blokeerimine muutub keerukamaks.
 • Kui mängite kolmekesi, proovige muuta olukorda nii, et kasutamata (ehk mängija poolt valimata) värvi rajad on kõigile kasutamiseks avatud.
 • Kasutage “Surnuaia“ehk “Katkiste juppide” lisareeglit: kord oma käigu ajal võib mängija laual oleva hammasratta mängulaualt maha võtta ning panna selle kuhja, kust enam see lauale tagasi ei jõua. Muid tegevusi ei tohi mängija sealhulgas enam teha. Surnuaeda mahub kuni 12 hammasratast. Kui hammasrataste eemaldamisest ei piisa, võite ka kokku leppida, et võite laualt ka takisteid surnuaeda panna.
 

Kokkuvõttes käituge nii nagu elus ette tulevate probleemide puhul, kus on teil 2 varianti: leida ühiselt töötav lahendus või tulemusteta vinguda. Edu! 🙂

Mängu karp ja nupud on välja lõigatud laserlõikuriga, mis jätab detailidele suitsusauna lõhna, ent pole tervisele kahjulik. Kui lõhn siiski häirib, võite mängulaua ja nupud panna söögisoodaga ühte kilekotti ning lasta sel nädal või paar seista. Teise võimalusena võite detailid näiteks pimssvedelseebiga ja harjaga üle pesta ning seejärel puhta veega üle loputada. Sel juhul tuleb hoolas olla, et mitte liiga kiirelt detaile kuivatada. Hoiatus! Viimast meetodit pole mängu autor ise järgi proovinud, ent mitmed artiklid on sellist võimalust välja toonud.

Lisaks on mäng töödeldud loodusliku külmpressitud rafineeritud linaõliga, mis pole inimestele ega loodusele kahjulik. Linaõli esmane kuivamine võtab 1-7 päeva ning lõplik kuivamine 1-3 kuud. Seejärel kaob ka spetsiifiline lõhn.

Linaõli omadused:

 • Mürgitu loodustoode
 • Meeldiva naturaalõli lõhnaga
 • Toob esile puidu ilu, andes talle kerge siidise läike
 • Takistab puidu lõhenemist
 • Kaitseb pinda mustuse ja niiskuse eest
 • Ei sisalda biotsiide ega lahusteid
 • Sobib suurepäraselt isetehtud puitesemete töötlemiseks
 • Sobib toiduga kokkupuutes olevate esemete töötlemiseks